MOJĄ IDEĄ

JEST KLIENT

Zawodowo i z przekonania zajmuję się usprawnianiem komunikacji marek z ich klientami po to aby budować pozytywne ich doświadczenia.

nazywam się

Maciej Buś

Customer

Service &

Experience

Pomagam firmom w budowie efektywnego biznesowo ekosystemu, w którym klient i jego doświadczenia znajdują się w centrum uwagi.

Wspieram managerów i specjalistów w ich rozwoju oraz podejmowaniu decyzji.

Dostarczam wiedzę oraz narzędzia pozwalające na wzniesienie obsługi na poziom PRO.

Ostateczny recenzent działań podejmowanych przez firmę.

To nie przypadek, że „customer” jest podmiotem wszystkich strategii obsługowych: customer experience, customer service, customer contact, customer success.

Dzisiaj wiedza o kliencie – o jego potrzebach, preferencjach i dotychczasowych doświadczeniach i to w odniesieniu do jednostki jest kluczową wartością dla budowania efektywnej relacji handlowej.

Wszystko zaczyna się od klienta. Klient i jego potrzeby muszą być w centrum uwagi marki.

The best service is no service.
But stuff happens

Obsługa klienta to zaplanowany, zorganizowany i stale doskonalony system komunikacji marki z klientami. To zestaw kompetencji, narzędzi oraz strategii zarządzania potrzebami obsługowymi klientów i posiadanymi zasobami.

Customer service jest najważniejszym obszarem w każdej firmie. Więcej niż wydzieloną strukturą. To system zapewniający dostępność, sprawność i efektywność obsługową.

Customer service to centrum dostarczania doświadczeń.

Ostatnie najlepsze doświadczenie staje się minimalnym oczekiwaniem.

Customer Exeprience czyli doświadczenie klienta jest rezultatem działań marki – zarówno tych podjętych jak i zaniechanych. Powinno być odpowiedzią na pytanie „dlaczego?” jakie firma / marka stawia sobie kształtując strategię komunikacji z klientem.

Doświadczenie możemy mierzyć, badać i na tej podstawie wyciągać wnioski aby dostarczać klientom jeszcze lepszą obsługę – bardziej dopasowaną, elastyczną odpowiadającą na ich potrzeby.

Customer experience element strategii biznesowej marki.

Maciej Buś

PRAKTYK

konsultant, mentor, trener, manager, analityk

Sales & Service
27 lat
Strategia i zarządzanie
20 lat
Contact Center
18 lat
Szkolenia i doradztwo
16 lat

Organizacja struktur customer service

Prowadzę projekty budowy, organizacji struktur customer service / contact center. Realizuję projekty jako zewnętrzny konsultant od określenia uwarunkowań biznesowych przedsięwzięcia i wizji docelowej struktury po jej uruchomienie produkcyjne. Wśród moich klientów są firmy z branż: finansowej, logistycznej, budowlanej, outsourcingowej, farmaceutycznej, retail, e-commerce.

Zobacz jak mogę Ci pomóc

Dobór technologii wspierającej działanie struktury contact center / customer service

Pomagam w doborze narzędzi wspierających obsługę klienta. Znam doskonale rynek rozwiązań systemów teleinformatycznych oraz ich zastosowań. Dzięki wiedzy i sprawdzonej metodologii pomagam zaoszczędzić istotne kwoty inwestycji.

Zobacz jak mogę Ci pomóc

Znajomość rynku customer service

Podobno jestem najlepiej poinformowaną osobą w sektorze customer service.Faktycznie dzięki niezależnej pozycji oraz ciekawości świata jestem ba bieżąco z tym co dzieje się na rynku. Dysponuję i wykorzystuję w procesach podejmowania decyzji zarówno dane oficjalne jak i wiedzę znajdującą się poza nurtem informacyjnym. Daje mi to możliwość rzetelnego wnioskowania, oceny sytuacji oraz rekomendacji.

Zobacz jak mogę Ci pomóc

Strategia customer fixe / customer experience

Jetem autorem strategii Customer Fixe łączącej narzędziowe własności customer experience z kluczowymi dla budowania trwałości relacji, elementami kultury organizacyjnej, przekonań, emocji i empatii. Pomagam określić wizję, kierunki oraz plan działania wdrożenia strategii stawiającej klienta w centrum uwagi jako ostatecznego recenzenta świadczonych usług czy dostarczanych produktów.

Zobacz jak mogę Ci pomóc

Modelowanie procesów komunikacji marki z klientami

Uwielbiam rysować i kreślić. Modeluję i projektuję procesy budujące relację klienta z marką uwzględniając przy tym aktualne trendy oczekiwań i zachowań konsumenckich, wartości marki, możliwości operacyjne firmy. Dobrze zmapowana podróż klienta, a następnie procesy biznesowe i komunikacyjne są warunkiem koniecznym do prawidłowego wdrożenia rozwiązań wspierających obsługę klienta (CRM / Contact Center / automatyzacja).

Zobacz jak mogę Ci pomóc

Zarządzanie wiedzą i informacją

Pomagam zapanować nad danymi oraz informacjami generowanymi przez firmę w toku relacji z klientem. Ujednolicam i aktualizuję wiedzę w postaci dynamicznej bazy wiedzy dostępnej w odpowiednich formach dla klientów oraz pracowników. Agreguję dane w celu analizy oraz szybkiego dostępu dla pracowników pierwszej linii tak aby mogli podejmować szybkie i prawidłowe decyzje.

Zobacz jak mogę Ci pomóc

Współpraca

to proces

Audyt organizacji komunikacji i obsługi klienta

Sprawdźmy jak funkcjonuje obecnie Twoja organizacja. Jaką drogę pokonują klienci, czego doświadczają, w jaki sposób rozwiązujesz ich problemy.
Direction Arrows
Krok 01

Rekomendacje usprawnień, projektowanie procesów

Na bazie audytu i mojego doświadczenia przygotuję dla Ciebie rekomendacje usprawnień procesów, elementów zarządzania oraz wykorzystywanych technologii.
Direction Arrows
Krok 02

Wdrożenie zmiany, zwinne zarządzanie projektem

Przeprowadzę Twoją organizację przez zmianę. Pokieruję i skoordynuję prace zespołów projektowych w taki sposób, aby terminowo i efektywnie wprowadzić obsługę na zakładany poziom.
Direction Arrows
Krok 03

Mentoring i wsparcie w podejmowaniu decyzji

Nie będziesz już sam. Będę Twoim partnerem w konfrontowaniu się z zawodowymi dylematami. Doradcą, a czasami tylko słuchaczem. Dzięki mojemu wsparciu podejmiesz lepsze decyzje.
Krok 04

Zaufali mi

Umów się na

bezpłatną

konsultację

Przetestuj moje doświadczenie. Zadaj mi dowolne pytanie (ale dotyczące budowania relacji marka-klient) i przekonaj się jak ci pomogę.