DORADZTWO

w obsłudze klientów

Nazywam rzeczy. Dobieram optymalne biznesowo sposoby budowania relacji z klientami. Przygotowuję kompleksowe strategie obsługi klienta.

doradztwo w obsłudze klienta

nazywam się

Maciej Buś

W idealnym świecie obsługa klienta nie jest potrzebna. Idealne marki wytwarzają idealne produkty, a idealni klienci zawsze są uśmiechnięci i zadowoleni.

Ale, ponieważ „rzeczy się zdarzają” musimy być gotowi, aby wysłać klienta w dalszą podróż. Naprawić to co się popsuło, dostarczyć informacji, których zabrakło, wesprzeć klienta w momentach, w których zabrakło mu pomysłów jak rozwiązać problem.

Doradzam markom jak przygotować się na (niemal) każde pytanie klienta. Pomagam stworzyć i wdrożyć system, który w optymalny (kosztowo i jakościowo) sposób wyślą klienta w dalszą podróż (pozwolą klientowi korzystać z produktu lub usługi, którą od Ciebie kupił.

Strategie
Customer Service

Nazywam rzeczy. Dobieram optymalne biznesowo sposoby budowania relacji z klientami. Przygotowuję kompleksowe strategie obsługi klienta.

Projektowanie procesów obsługowych

Układam obsługę w sprawnie działający system. Identyfikuję kolejne kroki, źródła danych, wymagane zasoby i funkcjonalności.

Definiowanie miar i projektowanie raportów

Dobieram odpowiednie wskaźniki (KPI) opowiadające historię o Twoich procesach obsługowych. Uczę jak na ich podstawie podejmować trafne decyzje.

Budowa struktur Customer Service

Przeprowadzam bezpiecznie firmy przez proces budowy lub przebudowy działów obsługi klienta, contact center, customer success.

Dobór rozwiązań technologicznych

Pomagam dobrze (mądrze) wydawać pieniądze na infrastrukturę technologiczną. Rekomenduję sprawdzone rozwiązania.

Automatyzacja procesów komunikacji

Wdrażam usprawnienia pracy przez automatyzację powtarzalnych czynności. Dbam o efektywność procesu i satysfakcję klienta.

Zarządzanie zgłoszeniami klientów

Wdrażam systemy obsługi spraw (ticketing) inicjowanych we wszystkich kanałach komunikacji. Pomagam w zarządzaniu czasem i eskalacjami.

CRM (Customer Relationship Mangement)

Definiuję i wdrażam systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM). Przeprowadzam firmy przez cały proces od definicji po egzekucję.

Zarządzanie kompetencjami

Wspieram kompetencje managerów oraz zespołów obsługi klienta. Opracowuję programy szkoleniowe, prowadzę warsztaty rozwojowe.

Customer

Service &

Experience

Audyt

Audyt

Audytuję istniejące organizacje, struktury i realizowane w nich procesy. Przygotowuję rekomendacje usprawnień.

Konsultacje

Konsultacje

Konsultuję projekty, koncepty, pomagam odpowiadać na ważne pytania. Doradzam jak dobrze wydawać pieniądze na inwestycje.

Wdrożenia

Wdrożenia

Przeprowadzam firmy przez procesy wdrożeniowe zmian organizacyjnych i technologicznych.

Mentoring

Mentoring

Wspieram managerów w ich samotności w pełnionej funkcji. Jestem dobrym słuchaczem i doświadczonym doradcą.

Szkolenia

Szkolenia

Prowadzę warsztaty szkoleniowe. Pomagam odkryć rozwiązania, dzielę się sprawdzoną wiedzą, kształtuję umiejętności.

Współpraca to proces

Audyt organizacji komunikacji i obsługi klienta

Sprawdźmy jak funkcjonuje obecnie Twoja organizacja. Jaką drogę pokonują klienci, czego doświadczają, w jaki sposób rozwiązujesz ich problemy.
Direction Arrows
Krok 01

Rekomendacje usprawnień, projektowanie procesów

Na bazie audytu i mojego doświadczenia przygotuję dla Ciebie rekomendacje usprawnień procesów, elementów zarządzania oraz wykorzystywanych technologii.
Direction Arrows
Krok 02

Wdrożenie zmiany, zwinne zarządzanie projektem

Przeprowadzę Twoją organizację przez zmianę. Pokieruję i skoordynuję prace zespołów projektowych w taki sposób, aby terminowo i efektywnie wprowadzić obsługę na zakładany poziom.
Direction Arrows
Krok 03

Mentoring i wsparcie w podejmowaniu decyzji

Nie będziesz już sam. Będę Twoim partnerem w konfrontowaniu się z zawodowymi dylematami. Doradcą, a czasami tylko słuchaczem. Dzięki mojemu wsparciu podejmiesz lepsze decyzje.
Krok 04

Umów się na

bezpłatną

konsultację

Przetestuj moje doświadczenie. Zadaj mi dowolne pytanie (ale dotyczące budowania relacji marka-klient) i przekonaj się jak ci pomogę.