Skip to content

3 najważniejsze cele, które stawiają obsłudze twoi klienci

Początek roku to zwyczajowo czas definiowania celów, zaczynania na nowo, czynienia postanowień, które mamy nadzieję tym razem doprowadzić do szczęśliwej realizacji. Pogadajmy zatem dzisiaj o celach dla Twojej obsługi klienta. Przy czym choć jesteśmy na początku roku 2022 ten odcinek pozostaje aktualny przez 365 dni w roku i to niezależnie, w którym roku go słuchasz.

Opowiem Ci o trzech głównych celach, które stawiam praktycznie każdej organizacji, z którą pracuję. A tak naprawdę to cele te stawiają klienci – ja tłumaczę to z klienckiego na nasze.

Jeżeli to nasze kolejne już spotkanie to wiesz, że obsługa klienta to wysyłanie go w dalszą podróż. To pomaganie  mu w miejscach i momentach, w których coś poszło nie tak z produktem lub usługą, którą kupił lub chce kupić. W idealnym świecie produkuje się idealne produkty, bezawaryjne usługi, wszyscy są dla siebie dobrzy, a obsługa nie jest potrzebna.

Taki idealny świat próbuje od kilkunastu lat budować Amazon zgodnie ze strategią The Best Service is No Service. W wielkim skrócie polegała ona na doprowadzeniu procesów sprzedażowych i logistycznych do takiego stanu, że serwis nie był potrzebny. Było, a właściwie miało być idealnie.

Ale już po kilku latach od wdrożenia strategii okazało się, że pojawiają się nowe czynniki, które wymykają się idealnym procesom. Ich źródłem stał się człowiek, a dokładniej nowe technologie i sposoby komunikacji jakich zaczął używać.

Zatem niezależnie od tego jak doskonałe procesy przygotujemy klienci potrzebują i oczekują wsparcia. Oczywiście im więcej chaosu w procesach tym więcej wsparcia klientom misimy dostarczyć. Musimy, bo się do tego zobowiązaliśmy sprzedając produkt czy usługę.

Mamy więc pewnik, że jakiś procent klientów zadzwoni lub napisze do nas po pomoc, a my musimy się na to jakoś przygotować. Zresztą to jest podstawowy powód tworzenia działów typu centrum obsługi klienta.

Umów się na

bezpłatną

konsultację

Przetestuj moje doświadczenie. Zadaj mi dowolne pytanie (ale dotyczące budowania relacji marka-klient) i przekonaj się jak ci pomogę.